Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, kartu su partneriu – Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuru įgyvendina projektą

,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“

Projekto tikslas

Stiprinti vaikų psichinę sveikatą, emocinę gerovę, sudarant sąlygas kokybiškam emociniam ugdymui.

 

Uždavinys:

Aprūpinti mokyklų sveikatos kabinetus veiksmingomis metodinėmis priemonėmis.

 

Projekto trukmė

2022 m. rugpjūčio 18 d.  – 2023 m. rugpjūčio 18 d.

Projekto vertė –231 135,86 Eur

Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšos

EEE Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 193 876, 76 Eur

 

Savivaldybės biudžeto lėšos – 37 259,10 Eur

 

Finansavimo šaltiniai

2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų lėšos.

 

Apie šį projektą

Vaikų socialinio  emocinio ugdymo gerinimas įgyvendinant projektą ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“

2023 m. pradėtas įgyvendinti socialinio emocinio ugdymo projektas ,,Socialinio emocinio ugdymo sprendimai“ suteikė džiugių emocijų ir praturtino ugdymo aplinkas naujomis priemonėmis. Iš minkštų formų rinkinio statomi, kuriami įvairūs statiniai, panaudojamos detalės aktyviai veiklai, sportui, įvairiems žaidimams plėtoti. Vaikai labiausiai pamėgo konstruktorius ,,Zometool“. Jie naudojami STEAM įgyvendinimui, kūrybiniai, meninei veiklai skatinti, bendrauti. Dėmesiui  sukaupti, rasti tinkamus sprendimus, būti tiksliam padeda kaladėlių bokštas ,,Jenga“.


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Atsisiųsti [2.26 MB]

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Atsisiųsti [120.83 KB]

 


Vaikų socialinis – emocinis ugdymas, pojūčių lavinimas naujoje virtualioje darželio aplinkoje

2020 m. gruodžio mėn. pabaiga buvo pilna siurprizų ne tik vaikams, bet ir darželio bendruomenei. Duris atvėrė ir kvietė į paslapčių kambarį užeiti pilnai įrengtas virtualus sensomotorinis kambarys. Šis kambarys ir priemonės jame atsirado įgyvendinant ,,Virtualių aplinkų diegimo destruktyvaus (padidinto aktyvumo) elgesio reguliavimui“ projektą, finansuojamą iš ES fondų lėšų, kurio tikslas padėti vaikui reguliuoti netinkamą elgesį, lavinti pojūčius. Kambaryje tvyranti tamsa su šviesos efektais, šviečiančiomis priemonėmis, muzikinio takelio garsais užbūrė vaikus, suteikė daug džiugių emocijų, skatino veikti, žaisti, tyrinėti, stebėti kaip veikia burbulų vamzdis, muzikinis takelis, mobilus šviečiantis molbertas, šviesos užuolaidos, magnetinis ar šviečiantis konstruktorius, sienų ir grindų plytelės ir kitos priemonės. Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti šiame projekte, pagerinti ugdymo kokybę, praturtinti įstaigos edukacines erdves.

Kiškių mankšta

Žiemos  sporto ir sveikatingumo savaitės  ,,Žiemos pramogos“ planas 

sausio 20-24 d.

Savaitės diena

Veikla

Laikas

Vieta

Pirmadienis

,,Zuikių“  mankšta kiemo aikštelėje. Miško diskoteka ( vaikų improvizacinis judėjimas pagal muziką).

 

10.30-11.30

Lopšelio-darželio kiemo aikštelė

Antradienis

Judriųjų žaidimų diena. Visos grupės individualiai organizuoja žaidimus kieme.

 

10.30-11.30

Lopšelio-darželio kiemo teritorija

Trečiadienis

Sveikuoliškas pasivaikščiojimas po Pašilės mišką ,,Nuneškim dovanų miško gyventojams“. Žiemos maratono miške bėgimas – vyr. vaikai.    Ankstyvojo amžiaus vaikų pasivaikščiojimas po kiemą ir akcija ,,Paberkim trupinėlių sparnuotiems svečiams

10.50-11.40

 

 

 

 

10.30-11.00

 

 

Pašilės miškas

 

 

Lopšelio-darželio kiemo teritorija

Ketvirtadienis

Konkursas- estafetiniai žaidimai vyr. grupių vaikams ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Ankstyvojo amžiaus vaikų žiemos bėgimas kiemo aikštelėje. Esant sniegui – rogučių vežimo varžybos.

 

10.30-11.30

 

Lopšelio-darželio kiemo teritorija

Penktadienis

Šventė- orientacinės varžybos ,,Pusiaužiemio siurprizas“. Sveikuoliškos vaistažolių arbatos kieme gėrimas.

 

11.00-11.30

Lopšelio-darželio kiemo teritorija

 

Kviečiame vaikų tėvelius, senelius ir visus neabejingus aktyviai veiklai lauke kartu su vaikais pasportuoti, pajudėti, pasidžiaugti  neįprastos žiemos malonumais.

Žiemos pramogos kai nėra sniego

Greitai prabėgo sporto ir  sveikatingumo savaitė ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“, kuris buvo organizuotas vykdant projektą ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“  finansuojamą iš Sporto rėmimo fondo. Nors nesulaukė vaikai sniego ir negalėjo pasidžiaugti gautu sportiniu žiemos inventoriumi, bet  vaikams netrūko užsiėmimų. Pedagogai pasistengė  turiningai ir išradingai organizuoti visos savaitės aktyvaus judėjimo veiklas. Buvo organizuotos judrių žaidimų veiklos, išvykos į mišką, aktyvus ėjimas, bėgimo maratonas miške, vaistažolių arbatos gėrimas,  improvizaciniai žaidimai. Džiaugiamės, kad sporto savaitės renginiuose dalyvavo  ne tik įstaigos bendruomenės nariai, bet ir surado laiko veiklose sudalyvauti ugdytinių  mamos.  Sniegą vaikai bandė pasidaryti iš krakmolo ir  nulipdyti sniego senius besmegenius.

,,Plaukti ir atsargiai elgtis vandenyje mokosi vaikai nuo ankstyvojo amžiaus“

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis ,,Šilelis” dalyvauja sporto rėmimo projekte ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas”, finansuojamame ES struktūrinių fondų. Projekto metu gautos sporto priemonės mažųjų plaukimo įgūdžiams tobulinti buvo išmaniai pritaikytos pramogoms darželio kieme sukurti. Karštomis vasaros dienomis vaikai vandens baseinėlyje ne tik braidė ar maudėsi, bet su plaukymo priemonėmis mokėsi plaukti, įveikti vandens baimes, saugiai elgtis vandenyje. Tėveliai džiaugėsi, kad vaikams organizuojamos puikios ir prasmingos veiklos, kad vasarą vaikams smagu darželyje.

“Judrioji savaitė”

Ukmergės Pašilės progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Šilelis” vaikai paskutinę saulėto Rugsėjo savaitę nuotaikingai ir sveikai leido laiką kieme. Vyko ilgalaikio sporto projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas” įgyvendinimas. Savaitės renginiai prasidėjo Piratų mankšta ir kiemo šokiais. Vaikai džiaugėsi naujai gautais iš projekto lėšų paspirtukais ir šalmais. Buvo smagu lenktyniauti kartu su mokytoja ir laimėti važiavimo rungtynes. Išradingai ir sportiškai paminėta Mykoliuko diena. Vežamos, ridenamos, mėtomos bulvės, pasveikintas vienintelis darželyje Mykoliukas su vardadieniu. O kiek smagių akimirkų ir teigiamų emocijų patyrė žaidžiant judrius, estafetinius žaidimus, dalyvaujant žingsnelių apie darželį skaičiavime. Savaitės kulminacija buvo, kai vaikai gavo medalius – ,,auksinius“, už įveiktas kliūtis, drąsą, ištvermę, draugiškumą. Išgirstas vaiko komentaras gavus medalį – ,,Tai brangus medalis“, apibendrino patirtas vaikų emocijas, pastangas, nuotaikas sveikatingumo savaitės metu.

Vasara su vėjeliu

Gegužės 10-14 d. vyko sporto rėmimo projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ aktyvios  sportinės savaitės  ,,Vasara su vėjeliu“ renginiai. Nuo pirmadienio vaikai džiaugėsi puikiu saulėtu oru, sportavo  darželio kieme, išbandė projekto vykdymo eigoje nuo 2020 m. gautas priemones: balansinius dviratukus, paspirtukus, krepšinio kamuolius su mobiliais krepšinio lankais, balansinius diskus, šokinėjimo kamuolius. Pirmadienis prasidėjo šokiais ir mankštele, kurioje vaikai žaidė su kaspinais ir vėju. Antradienis buvo skirtas aktyviai veiklai su balansiniais dviratukais, paspirtukais. Vyresni vaikiai išvyko į žygį su dviračiais iki Ukmergės miškų urėdijos. Trečiadienį šurmuliavo Kamuoliukai- burbuliukai, o ketvirtadienį žaidimai su Vėjeliu ir vėjo malūnėliais, vėjo gaudymo su maišais lenktynės. Penktadienio pramogos metu išdalintos  į grupes dovanos, kurios išbandytos ir puikiai įvertintos. Sporto savaitė prabėgo greitai, turininkai, aktyviai, smagiai.

Rudens krepšinis

Spalio 11-15 d. vyko sporto rėmimo projekto ,,Mažųjų judėjimo džiaugsmas“ aktyvios  sportinės savaitės  ,,Rudens krepšinis“ renginiai.  Tai paskutinis šio projekto finansuojamas renginys. 2020 m. spalio mėn. įstaigos ikimokyklinio ugdymo mokytojos dalyvavo  projekto seminare ,,Komandiniai žaidimai. Augu su krepšiniu“. Seminaro metu įgytas žinias, naujoves pritaikė šios savaitės sportinėse, aktyvaus laisvalaikio praleidimo  veiklose. Pirmadienis prasidėjo mankšta, meditacijos elementais.  Vaikai nusiteikė ir pažadėjo daug sportuoti, aktyviai judėti. Grupėse  diskutavo apie aktyvaus judėjimo svarbą, populiarias sporto šakas Lietuvoje. Antradienis buvo skirtas populiariausiai ir geriausiai žinomai sporto šakai – krepšiniui. Oranžinės dienos metu vaikai žaidė, atliko įvairius pratimus su krepšinio kamuoliais. Priešmokyklinės ,,Boružėlės“ grupės vaikai prisirinko kieme daug lapų ir iš jų pasidarė lapinius krepšinio kamuolius, kuriuos išbandė kiemo sporto aikštelėje. Trečiadienį , judriųjų žaidimų dieną,  svarbiausias buvo Linksmasis kamuoliukas, kuris kvietė mažus ir didelius žaisti su kamuoliais. O kokia yra kamuolių įvairovė: pagal dydį, spalvą, svorį. Visa tai išbandyta žaidžiant įvairius vaikų mėgstamus ir naujus žaidimus. Ketvirtadienį vaikai išbandė taiklumą konkurse ,,Taiklioji ranka“. Konkurso taisyklės buvo – pataikyti į vertikalius ir horizontalius taikinius, pastatomus krepšinio lankus. Penktadienį priešmokyklinio ugdymo vaikai rungtyniavo salės krepšinio 3×3 rungtyse. Nugalėjo draugiškumas ir vikrumas. Visoms aktyviai leidusioms laisvalaikį  grupėms išdalintos projekto dovanos -konstruktoriai ir stalo žaidimai, kuriomis vaikai džiaugėsi, ėmėsi kūrybinės veiklos. Sporto savaitė buvo turininga  ne tik sportiniais renginiais, bet ir patirtiniu, pažintiniu, socialiniu – emociniu ugdymu, kūrybiškumo ir saviraiškos gebėjimų plėtote.