Ukmergės Pašilės progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Šilelis“ nuo vaikystės vaikai supažindinami ir mokomi sveikai maitintis, vartoti sveikatai palankius maisto produktus.

Antrus metus  darželio  šiltnamyje patys vaikai sėja, augina, prižiūri, skanauja ar gaminasi patiekalus iš pačių išaugintų daržovių. Tai ir patirtinis, pažintinis ugdymas, skatinamas vaikas veikti, rūpintis, džiaugtis savo darbo rezultatais. O ir paties prižiūrėta daržovė tampa skanesnė.

 Pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos skelbtą  ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose programą gavome paramą nuo 2021 m. liepos1 d. iki 2021 m. pabaigos ir pradėjome taikyti ekologinio vaikų maitinimo ir sveikatai palankaus maisto vartojimo idėjas. Vaikų maitinimo racionas pasikeitė sveikais ,ekologiškais maisto produktais ir iš jų pagamintais patiekalais. Maitinimo organizavimui naudojami ekologiški, vietinių tiekėjų maisto produktai ir žaliavos. Vaikai jau įprato gerti nesaldintus gėrimus, valgyti daugiau kruopų patiekalus, daržoves. Nuo rugsėjo 1 d. priešmokyklinio ugdymo grupėje bus įgyvendinami švediško stalo maisto pasirinkimo  principo elementai. Vaikai mokysis pasirinkti patiekalus, kiekį.