Š.m. kovo 6 d.   grupėse vyko pramoga Lankstus liežuvėlis, judrūs piršteliai – graži kalba“.
                Vienas labiausiai tėvus jaudinančių klausimų – vaikų kalbos vystymasis. Kiekvieno vaiko kalbos vystymosi tempas skiriasi. Skirtumai priklauso nuo asmenybės savybių, psichomotorinio vystymosi ypatumų bei aplinkos sąlygų.
                Mokslininkai ištyrė, kad pirštų miklumas ir sklandi kalba yra tiesiogiai susiję. Didysis vokiečių filosofas Imanuelis Kantas rašė „Ranka- tai išorinės smegenys“.  Rankose ypač pirštuose daug aktyvių taškų, turinčių ryšį su smegenimis.  Smulkioji motorika-tai koncentruoti vaiko rankų pirštų judesiai.
                Logopedinių užsiėmimų metu ir mokomės ir žaidžiame. Ne visi vaikai lanko logopedinius užsiėmimus, tačiau visiems verta mankštinti ir miklinti pirštukus, atlikti įvairius pūtimo pratimus. Logopedas ne gydytojas, jis jokių vaistų neišrašo, tačiau jis pataria ir pasiūlo įvairių pratimų. Todėl siūlau tėveliams namuose daugiau bendrauti su vaiku, lavinti jo smulkiąją motoriką, kalbinį kvėpavimą ir visą kalbą. Jei dėl kai kurių priežasčių lūpų, liežuvio judesiai susiformuoja nepakankamai tiksliai, nukenčia garsų tarimas. Skatinkite įvairius pūtimo, liežuvio ir lūpų judesius,  atlikite linksmai, nuotaikingai. Būkite kūrybingi, miklinkite pirštukus, žaiskite mimikos žaidimus, bendraukite  ir jūsų vaikas bus linksmas ir laimingas, o kartu lavės kalba.  Bus smagu!
                Logopedė mokė visus vaikus lavinti liežuvį, miklinti pirštelius,  atlikti įdomius pūtimo ir mimikos pratimus. O kad vaikams nenusibostų, visa tai atlikome žaisdami. Siūlau susipažinti su šios pramogos  rezultatais. Nuotraukos atspindi vaikų  emocijas.