2018 m. spalio 19 d.  vaikų lopšelio-darželio „Šilelis“ bendruomenės etnogrupė  antrus metus iš eilės dalyvavo Varinės bendruomenės organizuotame puikiame renginyje – smulkiosios tautosakos konkurse „Šimtametė Lietuva aukštaitiškoje smulkiojoje tautosakoje“.

Kartu su Varinės kaimo, III Antakalnio bendruomenių, LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“, Anykštėnų ir vokalinio-instrumentinio ansamblio „Šilojas“ komandomis, vaikų lopšelio-darželio „Šilelis“ atstovės atlikinėjo įvairias užduotis: su dainomis ir eilėmis prisistatė, sakė greitakalbes, skaičiuotes, spėjo mįsles, iš patarlių kūrė rišlų tekstą, prisiminė prietarus, užkalbėjimus, burtus, taisė jaunimo žargoną. Visos komandos dalyvavo „Šmaikščiausio šnekoriaus“ konkurse.

Šiame smagiame, prasmingame renginyje, kurį vedė Varinės bendruomenės pirmininkė Regina Černiauskienė, dalyviai praturtino žinias apie mūsų krašto papročius ir tradicijas, smagiai praleido laiką. Už nemenkas pastangas visos komandos buvo apdovanotos prizais. Gera nuotaika, puiki aplinka paskatino mus  pabendrauti ir su socialiniais partneriais iš Varinės kaimo bendruomenės.