Lopšelyje-darželyje ugdome vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius bei siekiame stiprinti vaikų sveikatą įvairiomis priemonėmis. Rudenį, atvėsus orams mažieji grupėse geria pačių darželio vaistažolių lysvelėje užaugintas ir paruoštas vaistažolių arbatėles. Kad vaikai daugiau sužinotų apie vaistažoles ir jų naudą į darželį pasikvietėme žolininkę Rasą Šimonienę. Ji su savimi atsivežė šių metų gamtos dovanas: laukuose, pievose ir savo darželyje augintas, ir džiovintas vaistažoles. Pirmiausia vaikai susipažino su žolininke, klausėsi mitologinio pasakojimo apie vaistažoles ir jų burtus bei senovėje taikytus gydymo būdus.
Žolininkė vaikams pasakojo kuo naudingi įvairūs augalai, kalbėjo apie jų vaistines galias. Vaikai vaistažoles lietė, apžiūrinėjo, uostė ir netgi ragavo. Ragaudami džiovintus lapelius nusakė jų skonį, apibūdino spalvą ir formą. Žolininkė pasidalino savo patirtimi apie tradicinius vaistažolių rinkimo, džiovinimo bei vartojimo būdus ruošiant įvairius nuovirus, arbatas. Ji vaikams paaiškino vaistažolių arbatų vartojimo naudą siekiant stiprinti sveikatą, bei išvengti ligų. Paskatino vaikus gerti mamyčių paruoštas vaistažolių arbatėles.
Vaikai skanavo paruoštos kelių rūšių vaistažolių arbatas. Gurkšnodami kvapniųjų vaistažolių arbatėles kalbėjosi, diskutavo apie jas, uostė kvapus, pajuto jų aromatą.
Atsisveikindama su vaikais žolininkė rekomendavo dažniau gerti vaistažolių arbatas ne tik susirgus, bet ir profilaktiškai. Palinkėjo augti sveikiems ir stipriems.
Ukmergės vaikų lopšelio-darželio “Šilelis” auklėtoja Regina Mulevičienė.