2016 m. kovo 18 d., penktadienis Ukmergės vaikų-lopšelyje „Šilelis“ nebuvo eilinė diena. Vaikai ir pedagogės buvo pasipuošę, į darželį susirinko gausus būrys svečių. Proga – neeilinė. Darželiui-lopšeliui „Šilelis“ – 40 metų.

Pasveikinti šią vaikų ugdymo įstaigą su gražia sukaktimi atvyko rajono meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Dalė Steponavičienė, vyriausioji specialistė Ramunė Bakučionienė, Ukmergės miesto seniūno pavaduotoja Janė Zimblienė, Pašilės progimnazijos direktorė Danutė Jaselienė ir progimnazijos šeštos klasės mokinys, buvęs darželio auklėtinis, Arnas Daunoravičius.

Svečiai darželiui sakė gražius žodžius, įteikė dovanas. Visi, tiek pedagogai, tiek vaikai buvo pasidabinę etno kostiumais. Teatralizuotame pasirodyme pasirodė ne tik vaikai. Šoko ir dainavo ir pedagogės. Parodyta programa buvo itin graži ir jauki, tad visiems paliko didelį įspūdį.

Etnokultūra lopšelyje-darželyje propaguojantis pedagogų kolektyvas pasižymi labai darniu darbu. Juos vienam tikslui vienija jau 25-erius metus įstaigai vadovaujanti direktorė Rasa Kazlauskienė. Čia šiuo metu savo įgūdžius lavina ir laiką leidžia apie 70 vaikų. Darželyje yra penkios vaikų grupės, iš jų dvi savaitinės. Dirba devynios auklėtojos, meninio ugdymo pedagogė, logopedė.

Paklausta kaip keitėsi pati įstaiga per jos vadovavimo metus direktorė R. Kazlauskienė teigė, kad keičiasi viskas, tik darbuotojų kolektyvas išlieka tas pats. „Daugėja hiperaktyvių vaikų su spec. poreikiais. Technologijos greitai juda į priekį, o vaikai taip pat greitai prie jų prisitaiko. Turi keistis ir pats. Auklėtojoms taip pat reikia su vaikais judėti į priekį. Vaikus dabar reikia žymiai labiau sudominti, jie tapo žingeidesni. Rasa Kazlauskienė džiaugėsi, kad nuo 2016 m. sausio 1 d. darželyje įsteigta psichologo pareigybė, kuri, anot direktorės, labai naudinga tiek vaikams, kuriems reikalinga papildoma pagalba, tiek pedagogams. Taip pat kalbėdama apie pasikeitimus direktorė su dideliu džiaugsmu prisiminė ir renovacijos atneštą naudą. „2010 metais įvykdžius renovaciją viskas apsivertė aukštyn kojomis. Atsirado daugiau patalpų – įsirengėme sporto salę, seklyčią, žaidimų kambarį, logopedo-psichologo kabinetą“, – teigė pašnekovė.

Vaikų mažėjimo darželis nejaučia. Negavę vietos mieste tėvai dažnai pasirenka vaikus leisti būtent į „Šilelį“.

Išėję iš darželio į mokyklą vaikai jo ir ten dirbančio kolektyvo nepamiršta. Direktorės teigimu, ryšys išlieka. „Eidama gatve sutinku vaikus, kurie sako, kaip mes jūsų pasiilgome, norim į darželį sugrįžti“, – apie vaikų jaučiamą ryšį su ikimokykline įstaiga sakė direktorė.

www.ukmergesmedija.lt informacija
Giedriaus Auglio nuotraukos